Příběhy

Probuzení tancem

07.07.2020

Jste zahlcení? Připadáte si málo živí? Trápí vás vlastní myšlenky? Nebo naopak nedostatek kreativity? Pojďte a zatančete si s tím. Probuďte moudrost vlastního těla a jeho samoléčebné schopnosti. Nechte se vést mužem, který pracuje s tancem jako s nástrojem sebepoznání již přes třicet let. Adam Barley vám může ukázat cestu k vaší vlastní energii. Jeho poslední česká akce měla podtitul Strach, vina a stud. Ta příští slibuje průchod branami dospělosti. Bude o sexu, penězích, moci – a v neposlední řadě o kreativitě. 

více

Jonáš, velryba a šaman

31.01.2020

Proč je dobré se k výzvám, které před nás klade život, stavět čelem? Protože „existují elegantnější způsoby putování do Ninive, než v břiše velryby“. Alberto Villoldo v knize Přechodové rituály pomocí biblického příběhu o Jonášovi a velrybě vysvětluje, že Bůh nás vždy dovede tam, kde máme být. Pokud odmítáme slyšet jeho volání, vzdorujeme mu, nebo tvrdíme, že není v našich silách jej následovat, naše cesta na místo určení bude pravděpodobně delší a méně příjemná, ale cíli se nevyhneme.

více

Jak mi Maitrea ukazuje cestu

28.11.2019

Hana Havlíčková je kraniosakrální terapeutka s velkým zájmem o šamanismus. Původní profesí je redaktorka. A pro nakladatelství Maitrea pracuje již téměř deset let jako korektorka. Za ty roky zaznamenala pozoruhodné souvislosti. Knihy, které rediguje, jí ukazují směr, jímž se má v životě vydat. Radám svých papírových průvodců naslouchá a nelituje.

více

Nechci nebýt blázen

14.06.2019

Životní příběh Richarda Němce (45) se asi nedá použít místo pohádky, která se čte dětem na dobrou noc. Stalo se v něm pár věcí, před kterými chtějí obvykle rodiče své děti ochránit. Jenže když se pak ty věci stanou, bývá prospěšné před nimi neutíkat, ani nezavírat oči. A právě o to v tomhle příběhu jde.

více

Nejsem kočka, ale lvice

12.06.2019

Zuzana Pišteková přijela do Maitrey strávit pět dní s dánským lékařem Sørenem Ventegodtem a jeho ženou Pavlínou Kordovou. Co k tomu Zuzanu přivedlo a jak své rozhodnutí hodnotí s půlročním odstupem?

více