Jak vypadá klíč k vašemu dětskému já? Najděte ho s liškou.

V důsledku bolestných zkušeností můžeme ztratit přístup k části naší duše či energie. Často to bývá ta nejcitlivější a zároveň nejvíce tvůrčí část našeho já – naše vnitřní dítě. Následující ukázka z knihy Aktivní snění Roberta Mosse nám může pomoci se s touto křehkou, ale zároveň nesmírně silnou částí nás samých znovu spojit.

 

 

Vnitřní dítě se někdy domů nevrátí, dokud se ho nevydáme hledat. Mnoho skupin a výprav jsem vedl ze skutečného místa ve světě představ, které jsem pojmenoval Kouzelná tržnice. Jeho celý název zní Bazar ztracených a nalezených duší. Zvu vás na tuto cestu, pokud si přejete do svého současného života vnést více radosti a tvořivé zábavy vašeho dětského já.

Kouzelná tržnice

Blížíte se k tržnici pod širým nebem. Můžete si ji představit jako tržnici, kterou znáte. Voní mnoha vůněmi a září mnoha barvami. Najdete zde čerstvou zeleninu, koření, čaje, mýdla, šperky… V úžasu procházíte mezi stánky...

 

Text cvičení „Kouzelná tržnice” si můžete pustit v audioverzi.

Pomůže vám to ponořit se do vlastních představ a najít v nich klíč ke svému dětství.

Anebo pokračujte ve čtení – každopádně přejeme šťastnou cestu!

 

 

 

Možná vás to vtáhne do uličky, kde se prodávají staré knihy, přiláká vás výstavka starožitného stříbra nebo dojdete do koutku prodavačů ptáků.  Nakonec se ocitnete před stánkem, který se v ničem nepodobá ostatním.

Vystavené věci jsou vám zvláštně povědomé. Když si je zblízka prohlížíte, uvědomíte si, že to všechno jsou předměty z vašeho dětství. Panenka nebo hra, zrcátko nebo figurka vojáčka, plyšový medvídek nebo pokladnička. Každá z těchto věcí v sobě nese vzpomínky a kouzlo… 

Vyberte si jen jednu z nich. Uchopte ji a pořádně si ji prohlédněte. Zjistíte, že je to klíč. I když jako klíč vůbec nevypadá, tato kouzelná věc z dětství má v sobě moc otevřít dveře, kterých jste si až doteď nevšimli.

 

Duchovní kůň

Na vzdáleném konci tržnice vidíte vysokou dřevěnou zeď. Za ní je slyšet frkání a dupání koní. Dveře se otevřou a směrem k vám pádí kůň. Je to váš duchovní kůň, který vás ponese na cestě, která teď povede ještě hlouběji. 

Bez ohledu na to, jak se v přítomnosti koní cítíte za jiných okolností, na tomto koni se cítíte bezpečně. Jakoby nic mu vyskočíte na hřbet. Za chvíli uháníte – a letíte – nad rozlehlou krajinou.

Dům darů

V dálce vidíte obrovský stan přichystaný na nějakou oslavu, snad na svatbu nebo rodinné setkání. Je to váš Dům darů.

Až vás tam kůň zanese, vstoupíte do prostoru, v němž poznáte mnoho svých podob a darů. Možná uvidíte sami sebe v podobě nemluvněte, malého dítěte, ve své dospívající anebo dospělé verzi, která odešla, protože jste učinili rozhodnutí, s nímž jedna vaše část nesouhlasila, rozhodnutí, jež vám rázem změnilo život.

 

 

Teď máte příležitost setkat se s energií, která se od vás možná oddělila, a vyjednávat s aspekty sebe samých, které od vás odešly pravděpodobně v důsledku životních zhmožděnin a zklamání.

Podstatné je, že máte příležitost získat zpět své vnitřní dítě, nejlepší z vašich múz. Aby se vám to podařilo, budete mu muset slíbit, že s vámi bude v bezpečí a že si společně užijete zábavu, a tyto sliby budete muset dodržet. 

Můžete začít hned tím, že si dopřejete něco, co by si užilo vaše pětileté nebo devítileté já. Zahrajete si s bublifukem, připravíte si smoothie nebo si zařádíte v lese.

 

Robert Moss: Aktivní snění (Redakčně upraveno, zkráceno.)
 

 

Prožitkové semináře a kurzy

Akce, které vám pomohou přijmout sama sebe, mít naplněné vztahy a žít své poslání.

SEBEVĚDOMÍ JE PRODUKTEM SEBELÁSKY

Videokurz o tom, jak vystoupit z role oběti a stát se tvůrcem svého života.

Vendula Šmídke (Kociánová)

BERU SI SVOU SÍLU ZPĚT

Vztek jako cesta k načerpání vlastní síly.

Jakub Moulis

PROBUZENÍ POSVÁTNÉHO TĚLA

Facilitátorský výcvik kněžek se zasvěcením do svátostí Chrámu.

Anaiya Sophia
25.11. - 2.12.2022