Všechny články

Pečujme o naši plodnost

18.11.2020

Americká poradkyně v oblasti ženského zdraví a sexuality Toni Weschler podpořila stovky tisíc žen po celém světě v porozumění vlastnímu tělu. V knize Tvoje plodnost ve tvých rukou čtenářkám zábavnou a srozumitelnou formou radí, jak si naplánovat těhotenství, nebo se mu přirozenou cestou vyvarovat.

více

Pohled, který osvobozuje

16.11.2020

„Když se rozhodneš pracovat na svém studu, dostaneš se k bolesti, která je pod ním. A právě s ní je třeba se setkat, protože to, že ji přijmeme, nás osvobodí,“ říká vedoucí produkčního týmu Maitrey Jakub Moulis. On sám se svým vlastním studem pracuje už patnáct let. Jeho každodenním pomocníkem je zrcadlo.

více

Doktor z Indie

03.11.2020

Film Doktor z Indie je meditativním portrétem doktora Vasanta Lada, který koncem 70. let jako první přivedl starodávnou lékařskou praxi ájurvédy z Indie na Západ. 

více

Příběh tantry

27.10.2020

Cílem tantrické praxe není lepší sex. Cílem tantrika je prospívat všem cítícím bytostem. Dokumentární film Viliama Poltikoviče divákům nabízí obraz tradiční tantry i pohled na její současnost.

více

Korona: lék pro nemocný systém

26.10.2020

S Janem Bílým připravujeme seminář o koronaviru. Díky své letité konstelační praxi dokáže Jan velmi ostře uvidět hlubší souvislosti mezi zdánlivě oddělenými prvky nejrůznějších systémů. Epidemii, kterou teď prožíváme, chápe jako příležitost. Přečtěte si, k čemu.

více

Podobenství o farmáři a pšenici

08.10.2020

Proč je dobré přijímat věci takové, jaké jsou, a nechtít, aby byly jen veselé, pohodlné a příjemné? Osho na tuto otázku odpovídá starým příběhem o farmáři, kterému Bůh svěřil moc nad počasím.

více

Jak chutná lež

29.09.2020

Jak se cítíte, když lžete? Terapeutka Lucie Vlasáková s námi sdílí několik jednoduchých sebepoznávacích cvičení, s jejichž pomocí můžeme bezpečně prozkoumat, jak naše tělo reaguje na pravdu a na lež.

více

Osvobození od lpění

23.09.2020

Kniha Osvobození od lpění je záznamem promluv nedávno zesnulého dzogčhenového mistra Namkhai Norbua. K jejímu vydání nás popostrčil jeho žák Libor Malý. Proč? Protože věří, že umění nelpění je v současné době nesmírně cenné. A to nejen pro praktikující buddhisty, ale i pro naprosto běžného západního člověka. Tady jsou Liborovy důvody: 

více

Hledání pravdy v těle

18.09.2020

Umíte poznat rozdíl mezi pravdou a lží? Dokážete rozlišovat mezi tím, co hluboko v sobě cítíte jako potřebné, a tím, o čem si myslíte, že by se mělo dělat? Pro rozvíjení této schopnosti se může hodit jednoduché cvičení z knihy Sandry Ingermanové Záchrana ztracené duše.

více

O vášni

08.09.2020

Probuď v sobě vášeň! Zní to lákavě, ale… není to nebezpečné? Co by to udělalo s mými vztahy? S mojí kariérou? A co s hypotékou? Můžu si vůbec dovolit riskovat víc vášně ve svém životě?

více