Kudy vede cesta do přítomnosti
Nesete na svých bedrech obrovskou tíhu budoucnosti? Proč vlastně? Když místo toho můžete s lehkostí tančit přítomností – a prostě si počkat, kam vás to dovede. O tom, jak se to dělá, jsme si povídali s odborníkem na život v přítomnosti Joshim.
Říká se, že věnujeme-li příliš mnoho pozornosti minulosti, výsledkem je deprese. Přílišná soustředěnost na budoucnost zase způsobuje úzkostné stavy. Jediný zdravý a bezpečný prostor je tudíž přítomnost. Jak se do ní dostat? A opravdu je bezpečné v ní žít? Joshiho odpovědi najdete v nahrávce.
Tady jen krátká ukázka:
Trápí tě někdy myšlenky na to, co bude?
Myšlenky? Trápí? Co se děje, když se zaměřuju na bytí v přítomnosti – a děje se mi to v poslední době čím dál tím víc, je, že nedokážu o věcech moc přemýšlet. Takže když třeba dostanu takovouhle otázku, stane se pro mě kóanem (kóan je nelogická hádanka, jejímž smyslem je osvobodit mysl od vzorců a konceptů, kterým věří, pozn. red.). Zastavuje mi myšlení a musel bych posílat opravdu hodně krve do mozku, abych ti na to dokázal odpovědět.
Chcete zažít víc Joshiho přítomnosti?
Přijďte v pondělí 16. srpna v šest odpoledne do Maitrey a zažijte náš úplně první klubový večer.
Tenhle bude mít na starost právě Joshi. Více informací a možnost rezervace najdete tady:
V SRDCI PŘÍTOMNOSTI
P.S.: Vstupné dobrovolné :)
Kdo je Joshi?
Josef Šíla. Člověk, kterého fascinuje přítomnost. V Maitree pracuje jako kreativní ředitel a říká o sobě: „Když mi bylo 33, zvolil jsem si přezdívku Joshi a už mi zůstala. Dnes mi tak říkají téměř všichni. Je mi 45 let, mám rodinu, s mou ženou jsme už přes 20 let a máme spolu tři už velké děti (12, 18 a 20 let).
Sebepoznání a psychologii se věnuji už od puberty. V roce 2007 jsem po dlouhém období hledání, usilování a meditací nalezl překvapivou jednoduchost
„neúsilí“ a bytí v přítomnosti. Od té doby své poznání nepřetržitě a s nadšením sdílím s ostatními, které to oslovuje.
Více informací o Joshim a jeho Neterapiích