Upálení Čaroděje

Snad v každém balíčku vykládacích karet se najde aspoň jedna, kterou by majitel ze všeho nejraději zahodil. Takového „Černého Petra“ asi dřív nebo později objevíte i v Mystickém šamanském orákulu. A je pravděpodobné, že to bude Čaroděj. Karta, která může být velmi šťastná, ale přesto vyvolává obavy. Náš Čaroděj už byl dokonce i upálen. Nakonec se však vrátil na své místo v balíčku...  

 

 

Do našeho nakladatelství dorazila zvláštní žádost týkající se Mystického šamanského orákula. (Jde o soubor 64 karet, které můžeme používat podobně jako například tarotové karty – někdo k věštění budoucnosti, jiný jako rádce, který pomůže odhalit to, co skrýváme i sami před sebou.)

Autorem žádosti je Marian Greč. A její obsah (s jeho laskavým svolením) sdílíme: 

„V rámci práce s kartami som prišiel o kartu číslo 48 Čarodej. Aby som si spracoval jej tému táto karta skončila v ohni spolu s ostatnými vecami, ktoré s tým súviseli. Verte mi, veľmi ťažko sa mi s ňou lúčilo, ale musel som ju spáliť. Moja otázka je: Dá sa nejakým spôsobom získať samostatne?“

Vedoucí nakladatelství, kolegyně Ivana, kartu Marianovi poslala, a protože naše zvědavost byla veliká, poprosili jsme jej, aby nám napsal, jak a proč došlo k upálení Čaroděje. A Marian Greč naši zvědavost uspokojil. Jeho příběh je krásnou ukázkou toho, jak se dá s Orákulem pracovat, a tak se o něj chceme podělit. Možná vás bude inspirovat. Jen prosíme, své karty raději nepalte. Zvláště pak ne Čaroděje, který, když se objeví, přináší velmi cenné poselství (a navíc už ho v balíčku náhradních karet nemáme).

 

 

Vzkazy, které přináší karta Čaroděj

 

ESENCE

Jedná se o zdroj temné síly. Čaroděj představuje destruktivní aspekt lidské duše a sebestředné chování, které ostatním škodí. Symbolizuje nevědomé domněnky a představy, které živí pocit oddělení, konflikt a nedostatek.

POZVÁNÍ

Když do tvého kruhu vstoupí Čaroděj, je to výzva podívat se, jak se tvá přesvědčení ohledně nedostatku a sebestředného strachu zhmot­ňují ve tvém světě. Prozkoumej destruktivní část své duše, která zneužívá moci nebo hromadí pocity zášti, pomstychtivosti, chtíče, hamižnosti, úzkoprsosti či nenávisti. Čaroděj přichází, aby tě vyzval ke změně myšlení. Byla ti dána druhá šance. Změň kurz a uč se nevinit druhé za temnotu, která žije uvnitř tebe. Usmiř se s ní a vydej se jinou cestou.

MEDICÍNA

Nyní je třeba radikálního sebe-přijetí. Je načase skončit s popíráním, je třeba přijmout zodpovědnost za svá slova a skutky. Pokud se s energií Čaroděje setkáš pokorně, transformuje se tato destruktivní síla do milosti, kterou můžeš použít ke službě nejvyššímu dobru.

(Mystické šamanské orákulum - průvodce, redakčně upraveno, zkráceno.)

 

Spálení těžkých energií

»Karty Mystické šamanské orákulum používam už dlhšiu dobu. Sú pre mňa cenným pomocníkom pri komunikácii s tou časťou, ktorej hovorím Duch. Princíp prítomný všade a vo všetkom.

Používam ich intuitívne a podľa pocitu si vyberiem určité množstvo kariet. Pomerne často stačí jedna karta. Najprv na seba nechám pôsobiť obraz na karte a potom pracujem s textom. Niekedy sa niekoľko dní „spájam s medicínou“ obrazu aby som si tak jej vibráciu priniesol do života. 

Pri poslednej „komunikácii“ s kartami som si vybral kartu Čarodej. Obraz na karte na mňa pôsobil skôr ako temný čarodej. Pozvanie nabáda k preskúmaní deštruktívnej časti seba, ktorá existuje vďaka emóciám ako hnev, krivda či dokonca nenávisť. 
Som presvedčený o tom, že pokiaľ svoje myšlienky či pocity napíšem na papier a privediem ich tak do hmoty, lepšie sa s nimi pracuje a majú hmatateľnejšiu podobu.

Postupne som zaplnil niekoľko hárkov papiera. Napísal som na ne všetko čo som v sebe našiel – hnev na ľudí, situácie – a samozrejme aj na seba. „Náhodne“ sa  vedľa mňa povaľovala obálka do ktorej som všetky lístky vložil. Vedel som, že niečo také treba nadobro pretransformovať – odovzdať ohňu.  

Nemohol som si pomôcť ale jednoducho som do balíčka kariet nemohol vrátiť kartu Čarodej. Nemal som z toho dobrý pocit. Z ťažkým srdcom som ju teda vložil do obálky. Spolu s ostatnými lístkami som ju odovzdal ohňu. Už len to, že som sa jej vzdal nebolo pre mňa typické správanie.  

Po tom ako som na pokojnom mieste všetko spálil, sa mi uľavilo. Akurát ma škrela strata karty. Ale povedal som si, že ak ju náhodou potrebujem v balíčku mať nájde si ku mne cestu.«

A ona si cestu našla. Mystické šamanské orákulum Mariana Greče už je zase kompletní. 

 

 

Své negativní myšlenky a omezující přesvědčení můžete spálit i online.

Vyzkoušejte to v Rituálu Řeky života.

A váš Čaroděj zůstane v bezpečí...

 

 

 

 

 

Prožitkové semináře a kurzy

Akce, které vám pomohou přijmout sama sebe, mít naplněné vztahy a žít své poslání.

SEBEVĚDOMÍ JE PRODUKTEM SEBELÁSKY

Videokurz o tom, jak vystoupit z role oběti a stát se tvůrcem svého života.

Vendula Šmídke (Kociánová)

BERU SI SVOU SÍLU ZPĚT

Vztek jako cesta k načerpání vlastní síly.

Jakub Moulis

PROBUZENÍ POSVÁTNÉHO TĚLA

Facilitátorský výcvik kněžek se zasvěcením do svátostí Chrámu.

Anaiya Sophia
25.11. - 2.12.2022