Varování: Čtení může způsobovat iluze a předčasný rozchod. Jste v ohrožení?

V dětství usínáme za zvuků „a žili šťastně až do smrti”. V dospělosti se k tomu přimíchají ruské romány, hollywoodské trháky, scény z porna a bum, prásk - koktejl plný očekávání a zklamání je na světě! 
 

 

 

Bylo mi sladkých -náct a dostala jsem pod stromeček knihy Lenky Lanczové. S ohromným pocitem studu jsem si četla ty příběhy pro holky, ve kterých se objevuje první sex a z nějakého záhadného důvodu často také koně. Šťávu tomu dodávaly hlavně charaktery, se kterými se čtenáři a čtenářky mohli ztotožnit - hodné holky (mají koně), zlobivé holky (přeberou hodným holkám kluka), hodní kluci (musejí na první sex počkat minimálně do dalšího dílu), zlobiví kluci (o ty běží) a koně (ve jménu zápletky buď vyhrají závod, nebo umřou). 

Literaturu jsem si hodně oblíbila. Až moc. Bavilo mě cestovat do cizích realit. Zamilovala jsem si Evžena Oněgina - zlobivý kluk par excellence! I Taťánu a její balancování na hraně hodné a zlobivé holky. A jako v každém dobrém příběhu nechyběli ani tady koně. Bohužel s odstupem času musím říci, že všechna díla pocházející z kreativních myslí ve mně vytvořila velkou životní iluzi a vybudovala přehnaná očekávání. Na přebalech románů by měly být odstrašující vzkazy, stejně jako na obalech cigaret: „Čtení může způsobovat iluze a předčasný rozchod. Kontaktuje svého terapeuta.” 

   

Nyní je mi přes 30. Dospěla jsem v době, kdy společnost nebyla fascinována romány, ale pornem. Nabídka se rozrostla do gigantických rozměrů a snad na každý film už dávno vznikla porno parodie: Bi-tanic, ASSablanca, Penisoruký Edward.

A často ani tam, jako v každém dobrém příběhu, bohužel, koně nechyběli.

Hloupé narativy z porna se ve skutečném životě snaží napodobit asi jen málokdo. Proč se ale snažíme najít v životě lásku z románových nebo filmových příběhů?

Proč pořád chceme žít „hardcore” vztahy Evžena a Taťány, Jacka a Rose nebo Romea a Julie?    

 

Na březnovém víkendovém semináři jsem se setkala s tantrickým a zenovým mistrem, spisovatelem a básníkem Danielem Odierem a zamilovala si ho. Když jsem pak četla jeho Posvátnou sexualitu, došlo mi, jak moc se bojím objevovat to, kdo skutečně jsem. Správný románový hrdina se přece života neděsí! A něco mi říká, že magické věci se mohou dít, až když přestaneme cokoli napodobovat a začneme dělat to, co skutečně chceme my… Jak ale zjistit, co to je?

Inspirovaná Danielem Odierem jsem tedy vykročila do neznáma a začínám hledat, co vlastně potřebuji. Ta cesta asi nikdy neskončí. Chvilku je to hollywoodský trhák, chvilku braková literatura a doprovod není vždy v durových tóninách. Jsem vděčná, že mohu pracovat na místě jako je Maitrea, kde není nouze o nabídku různých cest k prozkoumávání sebe sama. 

Osobně už se nemůžu dočkat říjnového tanečního workshopu Brány dospělosti s Adamem Barleym. Sedm dní v Broumovském klášteře zaměřených na naše vztahy k penězům, sexu a moci. Tam transformaci člověk neunikne, i kdyby se hodně snažil. Tak pokud máte chuť objevovat, co vlastně od života potřebujete a chcete, přidejte se v říjnu ke mně! Opustíme pohodlné vzdušné zámky a vytvoříme si vlastní příběh.

 

Text: Michaela Kubias

 


Jsem Michaela, nová posila týmu Maitrey - specialistka péče o zákazníky. Zastihnete mě každý den na adrese seminare@maitrea.cz. Dohledám pro Vás zatoulanou platbu, pomohu vyplnit přihlášku a poradím s výběrem nejvhodnějšího semináře. Jsem připravená zodpovědět i ten nejzáludnější dotaz! Jsem kreativní duše, máma dvou dětí a mám ráda lidi s otevřenou myslí a srdcem.

 

Prožitkové semináře a kurzy

Akce, které vám pomohou přijmout sama sebe, mít naplněné vztahy a žít své poslání.

SEBEVĚDOMÍ JE PRODUKTEM SEBELÁSKY

Videokurz o tom, jak vystoupit z role oběti a stát se tvůrcem svého života.

Vendula Šmídke (Kociánová)

BERU SI SVOU SÍLU ZPĚT

Vztek jako cesta k načerpání vlastní síly.

Jakub Moulis

PROBUZENÍ POSVÁTNÉHO TĚLA

Facilitátorský výcvik kněžek se zasvěcením do svátostí Chrámu.

Anaiya Sophia
25.11. - 2.12.2022